Najcennejší univerzitný pohár putuje na východ

Prvomájové boje na Mladej Garde v Bratislave priniesli univerzitný titul Slovenska tímu z východu republiky. Striebro aj bronz brala Bratislava.

Bratislavské PRIF UK a FTVŠ UK bez straty

Skvelým spôsobom prešli základnou skupinou A hráči PRIF UK Bratislava. So štyrmi výhrami v rade a skóre 15:4 získali všetkých možných dvanásť bodov a mohli sa tešiť na semifinále. Jedinú prehru popri troch víťazstvách zaznamenal Mesačný úsvit Bratislava a takisto si zabezpečil účasť v play off. To tesne ušlo šesťbodovým Mladým svišťom Nitra. Jedno víťazstvo na univerzitných majstrovstvách vybojovala PHF Košice. Tabuľku A skupiny po základnej časti uzavrelo mužstvo FTVŠ UK 2KT1 Bratislava, ktorému sa na Mladej Garde bodovať nepodarilo.

V skupine B triumfovala FTVŠ UK Bratislava, ktorá nahrala deväť bodov a neokúsila prehru. Ďalším semifinalistom boli Klapkáči Košice so šiestimi bodmi. Do play off nepostúpil FC Fetuš Bratislava, ktorý zvíťazil len jeden krát a FMK UCM Trnava, ktorá ostala bez bodov.

Košice s „taktikou“ jedného gólu

Semifinálový duel vyšiel Klapkáčom Košice, ktorí po najtesnejšom víťazstve 1:0 nad PRIF UK Bratislava mali isté najmenej striebro. V druhom zápase o finále prevalcovala FTVŠ UK Bratislava Mesačný úsvit Bratislava vysoko 5:0.

Najlepší strelec šampionátu potreboval na prvenstvo sedem presných zásahov.

Mesačný úsvit sa z vysokej semifinálovej prehry výborne otriasol a v zápase o tretie miesto zdolal PRIF UK Bratislava tesne 3:2.

Aj vo finálovom zápase Košíc rozhodol o držiteľovi najcennejšej trofeje jediný gól. Dali ho Klapkáči Košice a FTVŠ UK Bratislava ostala strieborná. Titul kráľa strelcov si siedmimi gólmi vystrieľal Christián Stankovič z FTVŠ UK Bratislava. Stačili mu na to len štyri zápasy. V poradí druhý Martin Baránek rozvlnil sieť súperov šesťkrát.

Photo credit: reefe | www.reefe.sk

Bratislava (BRA) 1. liga